Děštivý 8.díl Giant ligy vyhrál Marek Mixa, na bedně i Roman Fürst

Osmý díl GIANT LIGY byl tentokrát v režii dráhových reprezentantů, kteří v Plzni ovládli závod. Na startu byl i novopečený Mistr Evropy do 23 let z horských kol Ondřej Cink (Merida biking team). Grand Prix Studiopohody.cz se jel jako prvenství na pásce a od prvních kilometrů se dařilo v koncovkách právě Marku Mixovi a Romanu Fürstovi. Mezi tyhle dva jezdce se pak podařilo vklínit i Tomáši Okrouhlickému (FOCUS cycling team Znojmo). Roli domestika na sebe vzal Jiří Nesveda a rozjížděl spurty pro Tomáše Holuba a Jana Klaboucha (oba AC Sparta), který v nabité konkurenci obsadil 5. místo. Do Plzně přijel i vítěz Českého poháru v cyklokrosu Vladimír Kyzivát (Johnson Controls AŠ MB) a závod bral spíše tréninkově i když podmínky byly opravdu cyklokrosové. Puntíkovaný dres aktivity uhájil Martin Vodák (CK SportBlažek) o jediný bod před naším Romanem Fürstem.

V Plzni se pak ze zaslouženého vítězství mohl radovat Marek Mixa. Ve žlutém dresu i nadále pojede Tomáš Okrouhlický. Ženám kralovala Kateřina Růžičková a juniory opět vyhrál Radim Vogeltanz v novém týmu Dukla Praha.

Marek Mixa v cíli: „Na tréninku jsem nezmoknul a tady jsem taky nechtěl zmoknout. Rozjeli jsme to tedy hned od lajny. Jsem spokojen za vítězství, i když bylo v dešti!“

Foto: Tomáš Tesař, Giantliga.cz

Komentáře jsou uzavřené.