Kohout, Skaloš a Bartizalová na etapách v Anglii

Již potřetí obdrželo naše centrum mládeže pozvánku na mezinárodní závody do Anglie. Pěti etapový závod „The North West International Youth Tour 2012“ startující ve městech Preston, Lancaster a Blackpool. Za výběr z České republiky na tomto závodě startovali Pavel Camrda, Pavel Gruber, Jakub Honzík a naši Michal Kohout a Dominik Skaloš. Tuto pětici chlapců doplnila Denisa Bartizalová.

První den v UCLan sportovní aréně v Prestnu nás přivítalo nevídané počasí. Slunce a dvacet stupňů. Závod byl rozdělen na dvě části. Kratší a delší závod. Dopolední části jsme se jen zúčastnili, než se chlapci, ale i Denisa rozkoukali, tak bylo po závodě. O tom svědčí i rychlostní průměr, který chlapci měli lehce přes 45km/h. Nejlépe se dařilo ve spurtu našemu Dominiku Skalošovi, který obsadil devátou pozici v cíli.

Druhé, již delší dějství bylo kriterium na 40km. Chlapci byli aktivní, ale hlavní pole se nepodařilo roztrhat a tak došlo opět na závěrečný spurt. Nedosáhlo se na umístění na bedně, ale umístění dvou závodníků v top desítce bylo na první den uspokojivé. Denisa Bartizalová se po prvním dnu zařadila na průběžnou 27.pozici se ztrátou pěti sekund na hlavní pole.

Druhý den již bylo klasické počasí pro tuto lokalitu. Ve Salt Ayre sportovním centru v Lancasteru pršelo od rána a na obloze celý den nebyla ani špetka světlého místa. Opět se jelo na stejné trati jako každý rok. Dopoledne doprava a odpoledne doleva. Děvčata jeli dvakrát 18km a chlapcí 24km. I přes hustý a neutichající déšť byl průměr vždy přes 42km/h. Chlapci tento den již spolupracovali a začali si pomáhat a vystupovat, jako tým. Odvedli skvělou práci, která znamenala pro Pavla Camrdu druhé místo v odpolední etapě a respekt všech startujících týmů. Speaker tohoto závodu několikrát během závodu hlásil, že jsme velmi silní. To jsme měli v plánu, unavit všechny před poslední a královskou etapou v Blackpoolu. I Denise se dařilo o poznání lépe, její pohyb v balíku byl viditelně lepší. „Jelo se mi dobře. Nohy jely, ale neumím je tak roztočit, jako oni. Proto mi do spurtu vždy odjedou, je to bezmoc. Doma na tom budu muset zapracovat.“, přiznala při cestě na hotel Denisa Bartizalová.

Třetí den, den D naší prezentace České republiky v Anglii. Počasí se tu ze dne na den mění, jak na houpačce. Opět bylo slunce a teploty nad patnáct stupňů. Trať měla 2km se stoupáním od moře s 500m převýšením o průměru dvanáct procent. Jelikož byl i nárazový vítr od moře, trať byla velmi těžká. Kadetky absolvovali osmnáct okruhů, což představovalo 36km. Denisa se držela celou dobu vpředu hlavního pole. Dvakrát se pokusila o únik, ale vždy byla dostižena. Do cíle dojelo pohromadě pouze 22 závodnic. Celkově obsadila Denisa Bartizalová 20.místo. „Je škoda, ze první den ztratila ve spurtu drahocenné vteřiny. Jinak si dnes vedla velmi dobře a věřím, že zkušenosti, které zde získala zúročí“, řekl trenér Pavel Šubrt.

Chlapci měli na programu poslední etapu a její první polovinu se drželi plánu. Vyčkávat a šetřit síly na atak v druhé polovině závodu. Všichni měli své úkoly rozděleny a chopili se jich na jedničku. Ve výsledku to dopadlo pro náš tým vítězstvím v královské etapě. Celkově se všichni díky agresivní jízdě v závěru posunuli o pár příček výše.

Celkové výsledky: 3. Pavel Camrda, 9. Jakub Honzík, 29. Michal Kohout, 39. Pavel Gruber, 42. Dominik Skaloš