První Český pohár mládeže v podobě „double“ Matouše Měšťana

Silniční Český pohár odstartoval tradičně kriteriem v Soběslavi. Obsadili jsme všechny karegorie od žáčků až po juniory. Ihned v mladších žákách se slavilo vítězství v pojetí Matouše Měšťana. V žákyních jeho sestra Matylda Měšťanová skončila na osmém místě. V další dívčí kategorii kadetkách vítězným posledním dvojnásobným spurtem překvapila Denisa Bartizalová a vyhoupla se na třetí místo jen jediný bod za druhou a pouhé dva body za vítěznou Janou Czeczinkarovou. Ženy a juniorky jsme vyhráli díky Lucii Záleské a Emmě Šuráňové. Další v pořadí byla na čtvrtém místě Barbora Stehnová a sedmá Klára Ticháčková.

Na startu kadetů jsme měli pětici závodníků. Michal Macko, David Ocelák a Jan Vysloužil nestačili vysokému tempu a byli v průběhu dostižení o jeden okruh a odvoláni ze závodu. Pokračovala již jen dvojice Michal Kohout a Dominik Skaloš. Zhruba ve třetině závodu se od čela odpoutal Adam Ťoupalík z ČEZ cykloteam Tábor. Poté na první body dosáhl Michal Kohout a posléze i Dominik Skaloš, který si připsal již druhé body. Oba dva, ale nezachytili nástup dalších jezdců a tak nemohli zvyšovat svůj bodový účet. Hlavní pole tak dojelo do cíle v poklidu a naši jezdci v celkovém součtu obsadili Dominik sedmé a Michal desáté místo.

Závod juniorů se odehrával podobně jako předchozí závod kadetů. Jen s rozdílem, že vpředu jezdilo jen čtrnáct jezdců a všichni ostatní byli postupně ze závodu odvoláni. Z týmu Dukly tempo udrželi Ondřej Kott, Jan Skála a Adam Valeš. Všichni tři se, ale nedokázali se na špici dohodnout, což byla škoda. V celkovém hodnocení si nejlépe vedl Adam na sedmém místě těsně před Janem a Ondřejem, který uzavřel první desítku.

V neděli jsme se přesunuli do Dlouhé Lhoty na první silniční jarní mládežnickou klasiku. Byla zima, že by ani psa ven nevyhnali a proto pořadatelé rozhodli o zkrácení všem kategoriím o jeden okruh.

V kategorii mladších žáků opět vyhrál Matouš Měšťan, který završil víkendový double. Matylda Měšťanová si v žákyních pohoršila o jednu příčku na devátou. Za to kadetka Denisa Bartizalová si o příčku polepšila a posunula se na druhý stupínek. Juniorky Emma Šuráňová, Klára Ticháčková a Barbora Stehnová, ač zmrzlé, tak všechny dokončili své trápení s počasím v první desítce své kategorie. Kadeti dobojovali: 18. Dominik Skaloš, 23. Michal Kohout, 44. Michal Macko, 52. Jan Vysloužil, 58. David Ocelák. První dva dokonce díky prémiovému spurtu získali další body rovnou do poháru. Juniorům se dařilo o poznání lépe: 5. Adam Valeš, 9. Jan Skála, 12. Ondřej Kott a 29. Petr Orel.

Komentáře jsou uzavřené.