Mládež zpět doma a znovu v plném tréninku

Dnes jsme se v tělocvičně na Julisce po odmlce setkali s kamarády, kteří neodcestovali na soustředění do Španělska a museli všechny kilometry absolovovat v Čechách na silnici nebo využít dráhy v Motole. O to víc jsou ale připraveni na změnu počasí. Podělili jsme se vzájemně o zážitky. „V kopcích to byla hrůza, trpěl jsem, ale na rovinách jsem jim to vrátil i s úroky a pokud šlo do spurtu na ceduli, tak jsem klukům nedal šanci“, říkal Michal Kohout, který si brousí zuby v sezoně na časovky a rovinaté závody.

První test aktuální formy proběhne poslední březnový den na západě Čech v Karlových Varech. Všichni se těší, že se po tolika odtrénovaných hodinách na silnici odreagují na horském kole. K tomu mohu citovat slova Michala Macka, nováčka v týmu: „Mám silnice plné zuby, dělal jsem si vzdálenostní rekordy snad každý den. Jsem rád, že jsem Mallorku přežil. :-D Těším se na bika a vím, že mám sílu v nohách kterou zúročím“.

Ostrým silničním testem bude hned další víkend. Odstartuje Český pohár mládeže kritériem v Soběslavi a prvním jarním silničním závodem mládeže v Pičíně nedaleko Příbrami, kde se nám každoročně daří být na „bedně“. Věříme v to i letos a těšíme se na start a hlavně velkou diváckou kulisu, protože jsou závody nedaleko domova…

Komentáře jsou uzavřené.